Kahkaha Yogası

İlk duyduğumuzda ‘ bu da nedir ? ‘ dedirten Kahkaha Yogası gün geçtikçe bilinen , uygulanan ve yaygınlaşmakta olan , birçok ülkede kahkaha kulüplerinin kurulmasına alan açan bir terapi şeklidir. Tıp doktoru Madan Kataria tarafından 1995 yılında keşfedilmiştir. Araştırmalarında kahkahanın tedavi süreçlerinde büyük destek olduğunu bulmuş,  eşi Madhuri Kataria ile birlikte PRANAYAMA yoga nefes tekniklerini kahkaha ile birleştirmiştir. Bu yüzden Kahkaha Yogası denmektedir. 

Kahkaha Yogası çalışmaları, nefes teknikleri, şarkılar, alkışlar ile başlar. Bu hazırlık aşaması akciğerleri kahkahaya hazırlar, daha sonra kahkaha egzersizleri ile devam eder ve sonunda kahkaha meditasyonu ile çalışma tamamlanır.  Vücut, gerçek kahkaha ile gerçek olmayan kahkahayı ayırdedemediği için çalışmanın başından sonuna kadar hatta devamında da bedene fizyolojik, psikolojik birçok katkı sağlamış oluruz. 

Kahkaha atmamız için hiçbir sebebe ihtiyacımız yoktur. Çalışmanın en eğlenceli kısmı hatta hayatın en eğlenceli kısmı da budur. Siz nedensiz kahkaha atarsınız  , sadece kahkaha atarsınız ve çevrenizdeki herkes gülmeye başlar:)

Dr.  Madan Kataria ‘nın dediği gibi ;

” Güldüğünüz zaman değişirsiniz ve siz değişince de etrafınızdaki tüm dünya değişir…”

Çalışma süresi : 2 saat

Kişi sayısı sınırlaması yoktur.