Hakkımda

Hayatımda artık değişmesi gereken bir şeylerin olduğuna karar verdiğim ve bunu nasıl yapacağımı bilemediğim, önce kitaplara sarıldığım ve oradan bir çok kaynağa ulaştığım bir dönemde başladı her şey.  Hiç planda yokken koç olmak, sadece kendime destek olmak için gittiğim seminerler, aldığım eğitimler, okuduğum kitaplar hazırlıkmış meğerse. Bir gün hayalimdeki işin, ismini bilmeden sadece hissini yazmamın üstünden çok geçmedi ki, koçluk meslek olarak hayatıma girmeyi seçti. Hayalimin hissi buydu. Ve hala öyle ve hatta hayallerimden de öte…

9 yıl  kurumsal firmalarla devam eden iş hayatı, yol ayrımına hazır olduğumu hissettiğim an son buldu ve çalışma hayatına, 8 senedir aktif olarak bireysel koçluk seansları yaparak ve eğitimler vererek, kendimi ait hissettiğim işimle devam ediyorum.

Bireysel koçluk desteği sağlarken ve grup eğitimleri verirken hedeflediğim ve niyetine girdiğim ilk şeyler, her zaman için; insanların kendi olmalarına izin vermek, tüm parçalarını kabul etmelerine alan açmak, gerçek bir alandan motive etmek ve cesaretlendirmek oluyor. Kabul ve izin. Derin ve ömür boyu keşfedilesi alanlar. Ve önce kendinize. Olduğunuz hale. Şu anda ki formunuza. Şu andaki hayatınıza. Bura merkezli başlayan her şey, aradığı yeri buluyor benim bakış açıma göre. İşte bu kapasitelerinizi artırmaya, genişletmeye destek olduğum her an, kendi hayatımda da karşılık buluyor. Birlikte dönüşüyoruz. Yaralarımıza, acılarımıza birlikte bakıyoruz, yasını tutuyoruz, sarıp sarmalıyoruz, biz sardıkça boşluklar oluşuyor, yüzüne baktığımız duygular bedenden çıkıyor, o boşluklara yeni seçimler ekliyoruz. Aynalıyoruz birbirimizi. Yolun bir bütün tadını çıkarmayı birlikte öğreniyoruz.

Atalarımızla, dünümüzle, bugünümüzle şekillenen yaşamımıza daha hafif, daha farkında, daha neşeli, daha tadını çıkarır bir yerden devam etmemize yer açmak için tercihimi hızlı ve kolay olandan yana kullanıyorum  ve bu yüzden bir çok kolaylaştırıcı araçla koçluğu destekliyor, bütünsel koçluk yapıyorum. 

İstanbul’da yaşıyorum. 3 yaşında bir meleğe bu dünyada annelik rolüyle eşlik ediyorum. İşimden ve kızımdan artakalan zamanları bazen sadece kendimle, bazen hobilerimle, bazen dostlarımla geçiriyorum. Hayatımı, ruh-beden-zihin sağlığını düzenli pratiklerle desteklemeyi tercih ediyorum ve bu seçimimin katkılarını her fırsatta anlatıyorum. Uzun yürüyüşler, dua ve şükür, yoga, müzik ve kitaplar, koçluk alanında ve farklı alanlarda eğitimler almak, uzun zamandır vazgeçmediğim, yeri hiç değişmeyen pratiklerden. 

Aldığım eğitimler;

ICF onaylı Profesyonel Koçluk eğitimi – House of Human Koçluk, Eğitim ve Danışmanlık Şirketi

Ebeveyn Koçluğu Eğitimi – Sola Unitas Koçluk, Eğitim, Danışmanlık Şirketi

 Spiritüel Koçluk eğitimi – Yeni Yaşam Okulu

 Access Bars Eğitmenliği / Facilitatör ( BF ) 

 Yetişkin & Çocuk Nefes Koçluğu – Mustafa Kartal

Kahkaha Terapisi Lideri – Eser Mutlu

 Holoterapi Eğitmenliği – Mustafa Kartal

Refik Korkmaz Bilinçaltı Dili Eğitimi – Yeliz İnce

Kundalini Reiki Master – Yasemin Karadayı

Bioenerji Eğitimi – Yeliz İnce

Jaas Uygulayıcılık Eğitimi – Yeliz İnce

Spiritual Dowsing Uygulayıcılık Eğitimi – Duru Sevil Kavlan