Koçluk nedir?

Yaşam koçu; gündeminizde konu her ne ise, o konu ile ilgili, sizinle birlikte, sizin hikayenizi bir gözlemci yerinden dinleyerek , bazen güçlü sorular sorarak , bazen geri bildirimde bulunarak, bazen aynalayarak, bazen seans içinde koçluk araçları kullanarak, bazen seans dışında hayatınıza pratikler katarak, sizin de hayatınızı gözlemlemenize, netleşmenize, oluş halini deneyimlemenize, potansiyellerinizi, kapasitelerinizi keşfetmenize, gerekliyse adım atmanıza alan açan kişidir . Sizden önde değildir. Sizden daha iyi bilen değildir. Sizden geride değildir. Yanınızdadır. Sadece yanınızda.

Düşünün ki, biri, siz istediğiniz sürece, izin verdiğiniz ölçüde yanınızda duruyor.

Bir elini sırtınıza yakın bir yere hizalamış.

İhtiyaç duyduğunuz an dokunuyor sırtınıza, ” Buradayım. ” diyor.

Bazen ” Yapabilirsin. ” diyor.

Bazen ” Olabilirsin. “

Bazen, bazı konularda, böyle hissetmenizde, böyle düşünmenizde bir yanlış olmadığını, ‘normal’ olduğunuzu, ‘insani’ olduğunu hatırlatıyor.

Bazen ” yapamasan da varsın, olduğun haliyle, olduğu kadar gayet iyisin, yeterlisin. ” diyor. Ve soruyor : ” Bunu kabul etmek için, kendini olduğun gibi kabul etmen ve sevmen için nasıl yardımcı olabilirim? ” 

Yol arkadaşı oluyor.

Size, güvende ve rahatta bir yer açarak, konfor alanınızda ya da dışında destek oluyor.

Koçluğun bendeki karşılığı tam olarak böyle.

.

Her şeyi tek başınıza yapmak zorunda değilsiniz , hatırlayın olur mu?

Uyum yakaladığınız, verim aldığınız, yanında kendinizi güvende ve rahatta hissettiğiniz bir koçla çalışabilirsiniz.

Bu destek size iyi gelebilir. Hem de çok iyi.

Eğer siz de seçerseniz, koçlukla tanışmak için info@edaozguler.com mail adresinden dönüş yapabilir ve ön görüşme randevusu alabilirsiniz.

Yorum Yaz