Hastalıkların psikolojik nedenlerini öğrendiğimizden beri, biri bir hastalığından bahsettiği an, tanı koyma hallerimiz nasıl da arttı son zamanlarda değil mi? 🙂

🌿Herşeyin bir sebebi ve zamanı var.
Çok insani bir yerden yardım etmek istediğimizi farkındayım (genelimiz için). Evet hastalığın kaynağı gerçekten bizim okuduğumuz yerden de olabilir ama bir durayım orda.
Karşımdaki kişi gerçekten bildiğimi duymaya hazır mı?
Bu bildiğimin doğru olmama ihtimali de var mı?
Peki kişi dönüşmeye hazır mı?
Bunu istiyor mu?
Peki benden tanı koymamı istedi mi?
Yardım talep etti mi?
Buralar değerli.

Hastalık-sebep-çözüm konularını detaylıca yazan birçok kaynak var. Fakat hep hatırlayalım ki, bazen bir hastalığın bize anlatmaya çalıştığı şey, genellenenin ötesinde olabilir. ” Kesin şudur” diyemeyiz. O yüzden sadece tanı koymaya çalışarak yardım edemeyiz 🙂
Bu bir yol.

Hastalık kaynaklarından, enerjiden, insana bütünsel yaklaşımdan bihaber olduğum zamanlarda aldığım eğitimde duyduklarım beni fazlasıyla etkilemişti. Her duyduğum bilgiyi hazmetmek için bolca çalıştım ( hala devam ), önce kendi üzerimde inceleyeyim derken bir yandan da yukarıda yazdığım girdaba girmişliğim de çok oldu. Bu konuyu yazmam ondan:) ve zamanla anladım ki:
🌿Herşeyin gerçekten bir sebebi ve zamanı var.
Bu bir tekamül yolu.

Kendi hastalıklarınızla da ilgili keşif yolculuğuna çıkarsanız siz de bir gün, genel bilgileri topladıktan sonra bedeninize soru sorun, hastalığınıza soru sorun ya da sadece soru sorun, cevap akacaktır. Bir yerlerde karşınıza çıkacaktır. Hazırsanız vesile olacak kişi / şey de ortaya çıkacaktır. Kadersel plan , niyet ve seçimle birlikte.
Belki de sadece ” gitmene gönüllüyüm ” dersiniz ve gider.
Bir an.
Hazır olduğunuz tek bir anda, alan hızıyla.
Ve belki de o hastalık ömür boyu orada kalacaklardandır ve orda olmasının hediyeleri vardır. Hediyelerini sormayı deneyin olur mu?
Kurtulma çabasından çıkıp sadece bir kez de olsa hediyelerini sormayı deneyin.
Burda alıp kabul etmeniz gereken şey ne?
Kolaylıkla aksın cevaplar ve oluk oluk da şifa…

Yorum Yaz