Sürekli aynı insanlar mı çıkıyor karşınıza?

Aynı sebeplerle mi bitiyor çoğu ilişkiniz?

Para akışı tıkanıyor ve siz sürekli hesap yapar halde misiniz?

Ya da hep aynı yerde mi takılıp kalıyorsunuz?

Bir türlü o aradığınız iş size gelmiyor mu?


Eğer içinde evet dedikleriniz varsa inanç sisteminize dönüp bakmak ve olumlama cümlelerinden destek almak, denenebilecek keyifli yollardan biridir ve sizi tekrar dengeye getirebilir.Bir yandan görünen alanda çalışmalara devam ederken bir yandan da yaşamımız için büyük söz hakkına sahip ‘bilinçaltı’ için de adımlar atmanız daimi çözümler sağlayacaktır. Olumlama, bilinçaltınıza yerleşmiş öze ait olmayan düşüncelerin yerini şu an ki seçiminizde değiştirmede işe yarayan cümle, cümleler ya da kelimelerdir diyebiliriz. Olumlama, bilinçaltınız için çalışmakta ve büyük dönüşümlere imza atmanızı sağlamaktadır.

 

Doğduğumuz andan itibaren , bizim deneyimlerimizden ya da yakınımızdakilerin deneyimlerinden çıkan sonuçlar yönetiyor hayatımızı . Yanımızda söylenen sözler, inançlar, genellemeler , farkında olalım ya da olmayalım bilinçaltımıza işleniyor ve sonra bizim algımızdan geçip yeni bir inanış olarak hayatımızda yerini alıyor.
” İnsanlar güvenilmezdir.”
” Aldatılmayan kadın yoktur.”
” Para zor kazanılır.”
” Bu yaştan sonra artık çok zor.”
”Tüm şanssızlıklar beni bulur.”

İşte tam da böyle nur topu gibi beylik laflarımız oluyor.
Gelelim çözüme yardımcı olumlama cümlelerine;

 

” Tüm insanlar güvenilmezdir ” gibi bir inanca tutunduysanız bu zamana kadar ; hergün ( 21 gün boyunca ara vermeden her sabah uyandığınızda gün içinde ve uyumaya yakın ) ” Güvendeyim. Karşıma çıkan insanlara güveniyorum kendime güveniyorum” cümlesi ile dönüşüme tanıklık edin. İçinde olumsuzluk barındırmayan size iyi gelen başka bir cümle ya da. Bir süre sonra olumsuz düşüncenin yerine yeni düşünceniz yerleşecek ve yeni güzel insanlarla uyum içinde yaşamaya başlayacaksınız. Önemli olan tek nokta o takıldığınız yerleri, cümlelerinizi, düşüncelerinizi farkedebilmek. Bunun için hepimize berrak bir zihin için niyet ediyorum farketmemiz kolaylaşsın diye.
Hayatımızda önem teşkil eden konular ile ilgili olumlamaları paylaşıyor olacağım ara ara.
Keyifli yolculuklar….

Eda ÖZGÜLER

Yazar

Yorum Yaz