Biz tam, bütün , kusursuz olarak yaratılmışken , büyüdüğümüz yollarda bize eksik olduğumuz, birileriyle, bir işle, bir uğraşla tamamlanacağımız söylendi. Eşle, çocukla, başarıyla, aileyle, meslekle… Bizde eksik olanı acaba nerede / kimde / kimlerde bulabilirdik ? Halbuki karşımıza çıkan herşey / herkes bizim aynamız olmayacak mıydı ? Ve sonra ‘heh tamam oldum’ dediğimiz yerlerde tekrar tekrar kendimizi eksik hissetmeye, yetersiz hissetmeye devam ettik. Kendimize hatırlatmamız gerekenleri unutarak…

Tam olduğumuzu hatırlasak nasıl olurdu? Tamamlamaya çalıştığımız her neyse onu kendimizde keşfetseydik hayat ve biz nasıl olurduk? 

Tüm bu sabote eden cümlelerden arınsaydık ne / kim olmayı seçerdik ve seçeriz?

Haydi şimdi hep birlikte bunun üzerine mucize bir arınma yapalım. Hazır yeniay geçti, güzel bir dönemin içindeyiz. Kendi potansiyelimiz açığa çıksın ve bakalım işte o zaman hayatımızda neler oluyor?

**Her neyi içeride aramayı bıkarıp dışarıda aramaya başladıysan , bu yalana inandıysan , bunu kim / kimler öğrettiyse , oraya dair tüm bakış açılarını iptal edelim mi? ( EVET )

**Kendini her nerede eksik hissettiysen ve tamamlanmak için arayışa girmen gerektiğine inandıysan , karşındaki herkese de ‘tamamla beni’ görevini yüklediysen , gerçek , bununla ilgili olan her yeri iptal edelim mi? ( EVET )

**Kendini kısıtladığın , sabote ettiğin, kendi bereketini , gücünü, farkındalığını, potansiyelini unuttuğun her yeri bugün ve şuan itibariyle iptal edelim mi? ( EVET )

**Hangi alan, enerji ve bilinç olabilirsin ki kendini tam, mükemmel , sonsuz potansiyelde, neşede , mucizelerde görebilesin? Buna izin vermeyen ne varsa hepsini iptal edelim mi ? ( EVET )

**Nerede , senin onu yapmaya gücün yetmeyeceği söylendi? Nerede bereketini bir pasta dilimine indirgedin ve sonsuz olduğunu unuttun? Nerede kendini şanssız ilan ettin ve diğerlerini şanslı ? Nerede kendine büyük kilitler takıp bloke ettin? Buralarda kim oldun , ne oldun ?  Hangi mağduriyet yalanının içine hapsettin kendini? Şuan ortaya çıkan her ne varsa hepsini iptal edelim mi? ( EVET )            

**Başaramayacağına, kolaylaştırıcı olamayacağına, kazanamayacağına, üretemeyeceğine, sevilmeyeceğine, sevemeyeceğine , bu yalanlara nerede inandın? Kim söyledi? Nerede bu ciddiyete girdin? Ya komikse tüm bu düşündüklerin, bir yalansa ? Ya içine neşe katsaydın nasıl olurdu? Ya kocaman bir oyunun içindeysen ve ciddiye aldığın her yer , sen ona gücünü vermeyi bırakınca hafifleyecekse ? Tüm bu hafifliğe izin vermeyen her yeri iptal edelim mi? ( EVET )

O zamaaaaaannn mucize bir soruyla bitirelim….

Sonsuz neşe, sonsuz kolaylık , sonsuz ihtişam içinde hayallerinin de ötesinde bir seni keşfetmen, bir hayat yaşaman, bununla ilgili netliğe kavuşman,  alıp kabul etmen için neler mümkün?

Aç kollarını ve tüm güzel olanı hayatına davet et.

Keyifle, neşeyle…

Eda ÖZGÜLER

 

 

 

 

 

Yorum Yaz